Главная / Блог / Вітаємо працівників і ветеранів ракетно-ко…

Вітаємо працівників і ветеранів ракетно-ко…

Вітаємо працівників і ветеранів ракетно-космічної, авіаційної галузей з професійним святом!

12 квітня 1961 р. відбувся старт корабля «Схід» на борту з пілотом-космонавтом Юрієм Гагаріним. Згадаймо сьогодні про значний внесок українців у розвиток космічної техніки та освоєння космічних просторів. Українське коріння мали учені, які зіграли велику роль у розвитку космонавтики. Серед них: М. Кибальчич (1853-1881 рр.), К. Ціолковський (1857-1935рр.), Ю. Кондратюк (1897-1942 рр.), В.Челомей (1914-1984 рр.), С. Корольов (1907-1966 рр.), В. Глушко (1908-1989 рр.).

За роки незалежності Україна залучилася до створення та запуску 140 ракет-носіїв на замовлення 25 країн. У 1997 р. було здійснено політ у космос першого космонавта України Леоніда Каденюка. Пересічні громадяни цікавилися усім, що пов’язане з космосом. Харків’яни у мирні часи полюбляли відвідувати Харківський планетарій ім. Гагаріна. У планетарії милувалися сходом або заходом Сонця, полярним сяйвом, зорепадом, панорамами Харкова.

З початком війни наших співвітчизників більше цікавлять можливості технологій освоєння космосу щодо допомоги українській армії у боротьбі з російськими окупантами. Це й використання систем GPS, й сучасний інтернет Starlink, а також супутникові технології. Тішимося думкою, що наша перемога над ворогом, досягнення миру дозволить українцям досліджувати космос, розвивати технології малих супутників, витрачати кошти на запуск ракет-носіїв….

Віримо, що мрії збуваються!! А до того, головне – це наша ПЕРЕМОГА!!! І нехай авіація та інноваційні технології освоєння космосу допоможуть нам її наблизити. Вітаємо працівників і ветеранів ракетно-ко...